Tadej Pogačar: izza velikega odra

Komenda, šolska pot
Kdaj: od 23.10.2024, 11:00 do 23.10.2025, 00:00

Razstava o Tadeju Pogačarju, vodilnem kolesarju svetovne kolesarske lestvice, globalni zvezdi, ki je doma s Klanca pri Komendi, govori o njegovi poti in športnem udejstvovanju izza velikega odra. Kaj vse ga je veselilo, s čem se je ukvarjal preden je postal profesionalni kolesar in kako ga danes sprejemajo in vidijo sokrajani po številnih izjemnih uspehih in dosežkih.

Vse skozi objektiv in besedilo Tadejevega sokrajana, fotografa, založnika, … Franceta Steleta pod okriljem Medobčinskega muzeja Kamnik.

Fotografov pogled skozi objektiv razkriva, da je bil Tadeje Pogačar v rosno mladih letih skavt, da se je preizkusil tudi v smučarskih skokih in nogometu. France Stele ga je spremljal na dirkah po Komendi in seveda na veličastnih sprejemih, ki so mu jih, ob njegovih preštevilnih uspehih pripravili sokrajani. Razstava razkriva nekaj več Tadeja, drugačnega -»skritega« in prikazuje ozadje iz katerega je zrastel v velikana svetovnega kolesarskega športa.

Otvoritev bo v sredo, 23. oktobra 2024, ob 11. uri na Šolski poti v Komendi.

O ideji razstave, vsebini in naslovu bo spregovoril avtor fotografij in besedila France Stele. Razstavo bo odprl župan Občine Komenda, gospod Jurij Kern.

V kulturnem programu bo nastopil kantavtor Daniel Artiček  – Dane.

Posadili bomo »rožnato drevo«, donacijo Europe Donne – Slovenskega združenja za boj proti raku dojk, ki bo občanke in občane opozarjalo na pomen skrbi za svoje zdravje.

Vljudno vabljeni!