Maistrova literarna transverzala: Po Maistrovih kamniških stopinjah

Rojstna hiša Rudolfa Maistra
Kdaj: 18.05.2024, od 16:00 do 18:00

Sobota, 18. 5. 2024, ob 16h, zbirno mesto: Rojstna hiša Rudolfa Maistra

Vabimo vas na krajši pohod po stopinjah generala Rudolfa Maistra. Izhodišče je rojstna hiša, pot nas bo vodila po Šutni mimo obeležij Maistrovih sodelavcev in prijateljev, mimo Žal in spomenika, posvečenega 1. svetovni vojni, do spomenika na Trgu talcev. Pohod bomo zaključili v Kreativni četrti Barutana , recitalu in prigrizku. Z razlagami in branjem nas bodo po Maistrovih stopinjah vodili poznavalci generalovega življenja in dela: Rok Filipič, Vojaški muzej SV, Alenka Juvan, Medobčinski muzej Kamnik, mag. Breda Podbrežnik Vukmir, Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik, Goran Završnik, Javni zavod za kulturo Kamnik in Anja Završnik.

Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik, Rojstna hiša Rudolfa Maistra – Medobčinski muzej Kamnik, Javni zavod za kulturo Kamnik.

Vabljeni!