Kamfest 2024 tudi v Medobčinskem muzeju Kamnik

več lokacij
Kdaj: od 09.08.2024, 17:00 do 17.08.2024, 20:00

Letos bo od 9. do 17. avgusta 2024 ulice Kamnika, že enaindvajsetič zapored, zavzel eden večjih slovenskih mestnih festivalov – KAMFEST, v organizaciji Kulturnega društva Priden možic s soproducenti.

Na vsaj osmih prizoriščih po središču Kamnika in njegovi neposredni okolici se bo zvrstilo več kot 60 dogodkov. Poleg koncertov v mestu je zanimiv še DDV program, letošnja novost pa je prizorišče v Maistrovi hiši. Otroški oder se seli v Kreativno četrt Barutana, kjer se mu bo pridružilo še večerno dogajanje na Barutanskem odru in različne popoldanske aktivnosti, vse skupaj pa bo družinsko in mladinsko obarvano. Kino predstave bodo na ogled v atriju Samostana Mekinje. Tudi letos sodeluje Medobčinski muzej Kamnik kot soorganizator.

In na vse to se lahko obiskovalci pripeljejo z vlakom – izstopijo na tisti od štirih kamniških postaj, ki je najbližje prizorišču, ki so si ga izbrali.

Celoten program Kamfesta 2024 je na spletni strani kamfest.org.

Program v enotah Medobčinskega muzeja Kamnik:

V skupnem projektu s Knjižnico Franceta Balantiča Kamnik je na dvorišču Rojstne hiše Rudolfa Maistra odkrito novo dvorišče in prizorišče.

Na dvorišču Rojstne hiše Rudolfa Maistra lahko v času festivala, od 9. do 17. avgusta 2024, dnevno od 17. do 20. ure, obiščete

Maistrov  skrivni kotiček

V Maistrovem skrivnem kotičku knjižnica pripravlja udobne prostore za branje in druženje ob knjigah, dnevnih časopisih in igrah. Skrivni kotiček je prostor za družine, otroke in vse tiste, ki si želijo v miru in navdihujočem okolju prebrati dnevno časopisje, zanimive knjige, jih zamenjati ali se vanje potopiti. Pripravljamo tudi posebne delavnice: digitalni kotiček, spoznavanje zgodovine s sestavljanjem lego kock, igra spomin z imenom Kamniški spomin na pesnika in izdelovanje škratovskih prebivališč.

Sobota, 10. avgust 2024, ob 19. uri, na travniku pri kaščah na gradu Zaprice

Poletno astronomsko opazovanje nočnega neba

RAK- Raziskovalno astronomski krožek gimnazije in srednje šole Rudolfa Maistra vas skupaj s kamniškimi astronomi vabijo na poletno opazovanje nočnega neba.

V primeru slabega vremena bo opazovanje prestavljeno na naslednji večer, 11. avgusta 2024, ob 19. uri.

Sobota, 10. avgust 2024, ob 19. uri,  na dvorišču Maistrove hiše

Večer kamniškega stripa

Pogovor z Mihom Hančičem in Jožetom Urbanijo, avtorjema nagrajenega stripa Urmal, mamutov prijatelj, in Martinom Ramovšem, ki je skupaj z Janezom Ramovšem ustvaril strip Amerika. Večer, poln kontrastov, bi mineval med besedami, risbami in glasbo. Pogovor bo vodila Breda Podbrežnik Vukmir.

Nedelja, 11. avgust 2024, ob 19. uri, muzej – grad Zaprice    Urbani sprehod skozi Kamnik

Voden ogled razstav Veselo v Kamnik in nedavno odprte Družabnost na Kamniškem od A do Ž z Markom Kumrom. Sledi sprehod skozi Šutno z vodstvom Gorana Završnika in ogled razstav na treh mestnih prizoriščih (Galerije Miha Maleš, Dika in Prečna) mednarodnega likovnega projekta Dobre novice. V galeriji Pogled si bomo ogledali razstavo sodobnih portretov Gorana Medjugorca. Sprehod končamo ob 21. uri na dvorišču  galerije Prečna s solističnim nastopom saksofonistke Brine Kren z repertoarjem sodobne in improvizirane glasbe.

Torek, 13. avgust 2024, ob 19. uri, na dvorišču Maistrove hiše

Kamniško literarno obzorje

Pogovor z mladimi kamniškimi ustvarjalci, ki so z velikimi koraki vstopili na slovensko literarno prizorišče in že žanjejo nagrade. Gostje so: Ana Schnabl, Pia Prezelj in Pino Pograjc. Pogovor bo vodila Breda Podbrežnik Vukmir.

Sreda, 14. avgust 2024, ob 20. uri, Galerija Miha Maleš

Razstava Dobre novice – vodstvo in koncert

Kustosinja osrednje razstave projekta Dobre novice, Saša Bučan bo obiskovalce popeljala po treh mestnih lokacijah – Galerija Miha Maleš, Galerija Prečna in Galerija Dika. V tej zadnji bo vodstvo ob 21. uri sklenil nastop violistke, tolkalke in vokalistke Ane Kravanja.

Petek, 16. avgust 2024, ob 19. uri,  na dvorišču Maistrove hiše

Trideset Maistrovih: zbirka pesmi ob 150. obletnici rojstva in 90. obletnici smrti.

Predstavitev pesniške zbirke Rudolfa Maistra, ki sta jo na novo uredili Breda Podbrežnik Vukmir in Alenka Juvan, ilustrirala pa Eva Mlinar. Spremno besedo je napisala dr. Urška Perenič. Zbirka ob Maistrovem letu prinaša nov, svež pogled na vojaka in pesnika, ki je slovenstvo branil z vojsko in poezijo.

Sobota, 17. avgust 2024, ob 19. uri, na dvorišču Maistrove hiše

Trio Magnolija plus

zaključek bralnega kotička z vrnitvijo legend kamniške fizike in kulture

Tri kitare, dva Marka (Trobevšek in Fujan) in en Brane. Poznajo se iz otroštva, oziroma najstniških let. Povezuje jih Kamnik, kamniška gimnazija, v mladosti mogoče kakšna punca, predvsem pa jih druži strast do glasbe. Marko F. uči mlade klasično kitaro in dela na Slovenskih železnicah. Brane je bil učitelj tehnike in fizike na osnovni šoli, zadnja leta opravlja različna dela (vrtnari, izdeluje ptičje hišice, slika, inštruira). Marko T. je učitelj slovenščine in prevajalec, uči na Poljanski gimnaziji v Ljubljani. Vsi trije so še kaj. Igrajo vseh vrst pesmi (folk, popevke, ljudske …), pa kak komad, ki ga je Brane zložil v gimnazijskih časih (Magnolija, Na hribčku …). Na tolkalih se jim bo pridružil Sandi Belcijan.

Vabljeni.