Koledar dogodkov - september 2024

vse enote
Kdaj: od 01.09.2024, 00:00 do 30.09.2024, 00:00

Vljudno vabljeni na naše dogodke v septembru 2024:

Galerija Miha Maleš, muzej – grad Zaprice

Petek in sobota, 6. in 7. september 2024, od 10. do 18. ure

Nedelja, 8. september 2024, od 10. do 14. ure

V Dnevih narodnih noš in oblačilne dediščine v Kamniku vabljeni na oglede naših stalnih in občasnih razstav v muzeju na gradu Zaprice, v Rojstni hiši Rudolfa Maistra (leto 2024 je Maistrovo leto) in v Galeriji Miha Maleš. Razstave v Galeriji Miha Maleš in v muzeju na gradu Zaprice si lahko ogledate tudi v nedeljo.

Rojstna hiša Rudolfa Maistra

Sreda, 11. september 2024, ob 19. uri
JAVNO VODSTVO PO RAZSTAVI MAISTER IN RODNI KAMNIK

Maister je imel poseben odnos s svojim rodnim mestom, čeprav je tu preživel nekaj najzgodnejših otroških let. Na ljubljanski višji gimnaziji se je spoprijateljil s Kamničani, ki so tedaj obiskovali šolo, kot sta bila na primer brata Josip in Alojzij Benkovič, pa Anton Koželj. Pa tudi kasneje je prijateljeval in sodeloval s številnimi Kamničani. Maister je obiskal Kamnik samo dvakrat, 1908 in 1922. V tretje, ga je po praznovanju 60-letnice leta 1934, prehitela smrt.

Vodili bosta avtorici razstave Alenka Juvan in Zora Torkar.

Galerija Miha Maleš

Petek, 20. september 2024, ob 19. uri

Zadnje vodstvo po razstavah DOBRE NOVICE (Galerija Miha Maleš, Galeriji Dika in Prečna) s koncertom Vladimirja Ristića

Zadnje javno vodstvo kustosinje Saše Bučan po treh lokacijah (Galerije Maleš, Prečna in Dika) razstavnega projekta DOBRE NOVICE, ki se zaključuje 22. septembra 2024. Ob 20. uri bo sledil koncert kitarista Vladimirja Ristića in violinistke Leti Ristić v Galeriji Prečna.

Muzej – grad Zaprice

Sobota, 21. september 2024, ob 10. uri

SPOZNAJ DEDIŠČINO S POMOČJO PASJEGA SMRČKA

Za pse in njive lastnike – Iz muzeja je izginil mamutov rep.

Pasji radovedneži ga bodo iskali s pomočjo voha, vodniki pa jim bodo pomagali z namigi.

Cena: 28 €/par

Cena vključuje eno in pol urno izkušnjo detektivskega iskanja, nagrado, in ogled muzeja za psa in vodnika. Vsi dodatni spremljevalci se dogodka lahko udeležijo po ceni 8 evrov/osebo.

Zainteresirane vabimo, da se prijavijo na: ana@plestenjak.si

Na posamezni raziskovalni pustolovščini lahko sodeluje 5 psov z vodnikom. Predhodne izkušnje ali znanje o delu s pasjim nosom ni potrebno. Pes mora biti splošno socializiran, a bomo poskrbeli tudi za pse, ki za dobro počutje potrebujejo več prostora. Psice v paritvenem obdobju žal ne morejo sodelovati.

Ob prijavi na zapisan e-naslov prejmete nadaljnja navodila.

Dogodek organizirata Medobčinski muzej Kamnik in Arhej d. o. o.